Dzieje się!

Michał jest czytelnikiem naszego newslettera i pierwszy dowiedział się tego, o czym właśnie czytasz. Bądź doinformowany. Bądź jak Michał. Zapisz się na nasz newsletter, może następnym razem wyprzedzisz Michała?

Dwa lata temu o tej porze byliśmy w ferworze walki przedwyjazdowej, bo szykowaliśmy się do wyjazdu #AmerykaDlaGeeka na Zachód USA. W tym roku jest nie mniej ekscytująco, bo za chwilę ruszamy na…

Tak, tak – wracamy do USA! Tym razem okolica, po której będziemy się rozbijać, to: północna Kalifornia, Oregon i Waszyngton, czyli Pacific Northwest (swoją drogą – po polsku nazwa tego regionu to: nadpacyficzny północny-zachód, więc strzelamy, że tłumacz to dokładnie ta sama osoba, która „Dirty Dancing” przetłumaczyła jako „Wirujący seks” 😉 ).

Lecimy na lekko ponad dwa tygodnie, ale plan oczywiście jest wielki jak ego dowolnego celebryty. Próbowaliśmy okroić liczbę miejsc do zobaczenia, ale wiecie jak jest – slow travel zostawiamy na okres po 70-tych urodzinach 😉 Nasza trasa będzie wyglądała mniej więcej jak na mapce poniżej. Trasa, no bo oczywiście robimy kolejny roadtrip!

Swoją drogą wiecie, że to będzie nasz (no dobra, w zasadzie to tylko Przemka)… piąty rok z rzędu w Stanach? Wyszło tak przypadkiem, ale lubimy tam wracać. A dokładniej wygląda to tak:

  • jesienią 2013 zrobiliśmy roadtrip po wschodzie USA: odwiedziliśmy Boston, Nowy Jork, Waszyngton i Filadelfię, kolorowe lasy w Nowej Anglii, a potem udaliśmy się na południe i przez Południową Karolinę i Georgię dotarliśmy na Florydę. Od tego wyjazdu zaczął się nasz blog!
  • w wakacje w 2014 Przemek był na konferencji w San Francisco (a Magda bardzo mu tego zazdrościła),
  • w czerwcu 2015 była #AmerykaDlaGeeka, czyli roadtrip po zachodzie USA: od Los Angeles, przez San Franscisco, parki narodowe w Kalifornii, Utah, Arizonie, Las Vegas, Salt Lake City, Yellowstone aż to Seattle,
  • w listopadzie 2016 porządnie zwiedziliśmy Nowy Jork i… nadal chcemy i mamy po co tam wracać!
  • a teraz, czyli w 2017 wracamy na zachód, a konkretniej na Pacific Northwest.

Dwa lata temu bardzo żałowaliśmy, że zupełnie musieliśmy ominąć Oregon, a przez Waszyngton przejechaliśmy tak szybko.

No to teraz nadrabiamy!

Będzie dużo wodospadów, jezior i gór, lokalnych mikrobrowarów, burgerów i pankejków z syropem klonowym (bosze, już nie mogę się doczekać amerykańskich śniadań!), do tego lasy deszczowe, skaliste wybrzeża, wieloryby i orki (chyba jednak nie z Majorki 😉 ), nocowanie zarówno pod namiotem jak i w całkiem wyjątkowych hotelach a także… tak, oczywiście wracamy do Twin Peaks! Emisja 3. sezonu (nagranego po 27 latach od premiery serialu!) właśnie się rozpoczęła, dlatego nie możemy nie zajrzeć do North Bend będąc w okolicy! Sprawdzimy, czy coś się zmieniło oraz… albo nie, więcej na razie nie powiemy! Dowiecie się na Facebooku!

Ekscytacja poziom milion!!

Jeśli chcecie popodróżować wirtualnie po USA z nami, to w czerwcu koniecznie zaglądajcie na naszego Facebooka – tam będziemy relacjonować najwięcej! A jeśli lubicie relacje wideo na żywo, to zapraszamy na InstaStories. W Emiratach Instagram nie bardzo chciał z nami współpracować, zobaczymy czy teraz będzie lepiej.