O nas

Z kim kojarzy Ci się PROGRAMISTA?

Prawdopodobnie z przygarbionym facetem w okularach, ubranym we flanelową koszulę albo wyciągnięty t-shirt i przyklejonym do swojego komputera, co? Do tego niewiele się odzywa, a jeśli już coś powie, to nikt nie rozumie, o czym mówi. Zazwyczaj inteligentny, ale co z tego, skoro jest aspołeczny i zamknięty w kręgu innych programistów. Żywi się tylko pizzą i coca-colą, ewentualnie piwem.

OK, my też mamy takie skojarzenia 😉 Ale próbujemy pokazać, że może być inaczej.

PiM

PiM

Cześć!

Tutaj Przemek i Magda Czatrowscy. Jesteśmy programistami. I kochamy podróżować.

Na co dzień Przemek robi gry komputerowe, Magda służbowo jest programistką SAP. Kochamy to, co robimy, ale poza tym nałogowo czytamy książki i oglądamy filmy oraz seriale. Mamy w sobie coś z Sheldona z The Big Bang Theory, Velmy ze Scooby Doo, Rossa z Przyjaciół i Smerfa Ważniaka.

Lubimy gry planszowe, sushi i długie trasy samochodowe.

Poznaliśmy się w trakcie studiów na Politechnice Warszawskiej, a na naszym weselu był Darth Vader. Serio.

fot. Łukasz Śliwka, www.dwatak.pl

Obecnie mieszkamy i pracujemy w Warszawie. Mamy taki zawód, że nie wykluczamy, że kiedyś się to zmieni i będziemy pracować w innym miejscu na świecie. Zakosztowaliśmy tego trochę w trakcie studiów: Przemek w wakacje pracował w Norwegii, Magda najpierw była na Work & Travel w Stanach, a potem na Erasmusie w Wielkiej Brytanii. Teraz – już na etacie – jeździmy razem i staramy się jak najbardziej efektywnie (i efektownie) wykorzystać 26 dni urlopu w ciągu roku.

Przemek w wolnym czasie warzy domowe piwa, a Magda jeździ palcem po mapie i planuje, dokąd pojadą następnym razem. I z tego właśnie zrodził się pomysł na bloga, dawniej TroPiMy, obecnie Geeki Podróżniki.

Przemek i Magda

Co to za blog i po co to robimy?

Blog powstał po naszym 3-tygodniowym urlopie w 2013 roku, który spędziliśmy na wschodnim wybrzeżu USA. Zaplanowaliśmy go od zera sami, przywieźliśmy mnóstwo zdjęć i filmów i nie chcieliśmy, żeby ta wiedza i wspomnienia zostały gdzieś w czeluściach naszych komputerów. Założyliśmy bloga, żeby dokumentować miejsca, w których już byliśmy, mobilizować się do obróbki zdjęć i montażu filmów, spisywać przydatne porady i warte zapamiętania wskazówki. A może komuś się przydadzą? Może kogoś zainspirują?

Przede wszystkim jednak chcielibyśmy pokazać, że WARTO podróżować i poznawać świat. W szczególności, jeśli pracujesz w IT i większość Twojego życia toczy się pomiędzy klawiaturą a monitorem.

Warto się wyrywać z wirtualnego świata i podziwiać ten rzeczywisty.

A już zupełnie przy okazji staramy się dowieść, że programista (programistka tym bardziej) nie jest postacią z kosmosu i naprawdę warto spróbować go (i ją) poznać!

Rodos

Rodos

Współpraca i kontakt

Jeśli po przeczytaniu tych kilku akapitów powyżej uważasz, że możemy razem zrobić coś fajnego to świetnie! Na pewno się dogadamy – napisz do nas!

pim@geekipodrozniki.pl

Działamy także w różnych social mediach, zapraszamy do śledzenia:

I na koniec film firmujący nasz kanał na Youtube:

WordPress PopUp Plugin