Znacie akcję Share Week? Blogerzy polecają w niej innych blogerów. My polecamy oczywiście blogi podróżnicze!

Share Week organizowany jest przez Andrzeja Tucholskiego już od wielu lat, to już VII edycja. Do tej pory braliśmy udział tylko w jednej z nich – tej z 2016 (i nadal polecamy bardzo te blogi!). W akcji blogerzy polecają innych blogerów, kryterium jest jakość danego twórcy. Co do ogólnej zasady można polecić maksymalnie 3 blogi i tego staraliśmy się trzymać, dlatego… polecamy 4 🙂 Znacie ich już?

Blogi podróżnicze, które polecamy

Ania i Artur inaczej znani jako Bober i Żartex to bardzo sympatyczne małżeństwo z Warszawy. Prowadzą bloga o podróżach Czas na Wywczas (cudowna nazwa, co?), a całkiem niedawno wzięli pół roku wolnego w pracy i wyjechali pozwiedzać Azję, Australię i Nową Zelandię. Śledziłam ich na instastories i aż żałuję, że już wrócili. Teraz pewnie będą nadrabiać ten wyjazd na blogu, więc szykuje się sporo dobra.

Maryla jest fotografem ślubnym i kocha podróże. I z tych podróży przywozi przepiękne zdjęcia! Swoje wyjazdy opisuje na blogu Addicted to Passion – znajdziecie tam dużo praktycznych informacji. Już o tych zdjęciach nawet nie wspomnę – samo ich oglądanie sprawia, że człowiek chce odwiedzić te cudowne miejsca.

Ameryka dla Podróżnika to blog dość nowy, bo Dorota, jego autorka, założyła go ledwie rok temu. Dorota jest specjalistką od wyjazdów do Stanów Zjednoczonych, bo podróżuje po nich z rodziną co najmniej raz w roku… od ponad 20 lat! Czasami wydaje mi się, że na zachodzie USA, w takim Utah, czy Arizonie nie ma już miejsc, których nie odwiedziła. Wszystko bardzo dokładnie opisuje na swoim blogu. Warto zajrzeć, choć ostrzegam – lista miejsc, które chcecie zobaczyć w Stanach znacznie się wydłuży.

Summer Bench to blog prowadzony przez Olę i Bartka. Trafiłam do nich w zeszłym roku po świetnym artykule oprowadzającym po Wrocławiu śladami drugiego sezonu serialu „Belfer”. Uwielbiam takie teksty! I choć znajdziecie u nich nie tylko takie filmowe klimaty to polecam szczególnie teksty z Oxfordu – ten o filmowych lokacjach Harrego Pottera oraz tych związanych z Tolkienem.

Bonusowo

Z blogów, które zanotowałam sobie do Share Weeka w zeszłym roku nie wszystkie przetrwały próbę czasu niestety. Przynajmniej jako blogi – ich autorzy po prostu przenieśli się do innych mediów – ale nadal ich polecam! Na przykład Mouse, the Adventurer prawie przestała pisać na blogu, choć aktywnie prowadzi swojego Facebooka i Instagrama. Podobnie jak DC Adventures. A państwo Gdzie Bądź nadal nie założyli bloga, choć rok temu mieli taki zamiar. Zamiast tego wskakujcie na ich świetny kanał na youtube.


A Wy jakie blogi podróżnicze lubicie? Polećcie mi kogoś, kogo nie znam, a powinnam poznać!