…czyli podróżne inspiracje tygodnia.

Jak Wam się podoba pomysł na taką serię?

Chciałabym raz w tygodniu zbierać w jednym miejscu moje zachwyty luźno powiązane z podróżowaniem. Linki, zdjęcia, filmiki, książki, artykuły, oferty podróżne, bilety lotnicze i co jeszcze ciekawego dla Was znajdę.

To co, zaczynamy?

InsPiMacje 1/2014

Pierwszy odcinek będzie krótki, bo na pomysł cyklu wpadłam dwa dni temu, ale mam nadzieję, że mimo to będzie dla Was ciekawy.

zdjęcia

W poszukiwaniu wakacji, czyli nowy przewodnik do kolekcji.

Filmy

To kiedyś zobaczę na żywo. Z obu perspektyw. Lotnisko na wyspie Sint Marteen.

http://www.youtube.com/watch?v=WS8y89DHMTs

Sint Maarten to karaibska wyspa, która w połowie jest wspólnotą zamorską Francji, a w połowie terytorium autonomicznym Holandii.

Okazuje się, że podobnych wrażeń można doznać także w Europie. Konkretnie na greckiej wyspie Skiathos.

Linki

Od wczoraj jest nowa promocja na przewodniki z Lonely Planet – kod LPBUNNY obniża cenę o 1/3, a kod EGGSPLORE daje 2 za 1. W zależności od tego, ile i jakie przewodniki chcecie kupić bardziej opłaca się pierwszy kod lub drugi. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać i już kupiłam kolejne książki 🙂 Do końca kwietnia ban na zakupy. Jakiekolwiek. Kody są ważne do piątku 18 kwietnia do północy. Wysyłka do Polski jest darmowa przy zakupach powyżej 25GBP.

W tym tygodniu znalazłam serwis Travelist, czyli coś, co określa się mianem pierwszego polskiego klubu travelowego (swoją drogą chyba lepiej byłoby nazwać to po polsku). Mam zamiar użyć go w poszukiwaniu jakiegoś wypadu na weekend poza miasto. Ktoś z Was korzystał i ma wyrobioną opinię? Tutaj można przeczytać więcej o samym portalu.

W poszukiwaniu idealnej miejscówki na tegoroczny krótki urlop trafiłam na post Life Manager-ki, o 10 powodach, dla których warto pojechać do Grecji. A tu objazdówka po Zakynthos. Coś czuję, że jeśli nie Kreta, to chyba Zakynthos będzie na tapecie.

Do następnego!