Piątek! Idealny dzień na InsPiMacje! Mamy dla Was też kilka fajnych (chyba) newsów, więc czytajcie dalej.

News

Na początek ogłoszenia.

Po pierwsze: radio.

W najbliższą niedzielę, 18 października 2015 o godz. 20:00 będziemy w radiu! Słuchajcie audycji Za Horyzontem w internetowym radiu Wnet – będziemy rozmawiać o USA. Audycja idzie na żywo i trwa 2 godziny, więc trochę się denerwujemy, ale w życiu trzeba próbować różnych rzeczy. Jeśli macie jakieś pytania, pewnie będzie szansa na to, że na nie odpowiemy – śledźcie profil audycji na facebooku. Audycji można słuchać także na telefonie – na stronie radia znajdziecie informacje, jak to zrobić. Zapraszamy do słuchania i trzymajcie kciuki!

Po drugie: English.

Powoli, bo powoli, ale zaczęliśmy tłumaczenie bloga na angielski! Na pewno nie wszystkie teksty docelowo będą dostępne po angielsku, ale sukcesywnie będziemy starali się przetłumaczyć tą bardziej wartościową część z nich – so stay tuned! Prawdopodobnie powinnam napisać ten akapit po angielsku, nie? Jak będzie już co czytać po angielsku wrzucimy informację na facebook. Możecie wtedy dać o tym znać swoim anglojęzycznym znajomym.

Po trzecie: Instagram.

Na naszym Instagramie tydzień temu ruszyliśmy z akcją zdjęć z AmerykaDlaGeeka. Codziennie wieczorem przez 50 dni będzie pojawiać się nowe zdjęcie, jeśli jeszcze nas nie śledzicie, zapraszamy!

Zdjęcia

Ostatni weekend spędziliśmy po raz drugi w Cieszynie – na 2. Ogólnopolskim Spotkaniu Blogerów Podróżniczych. Panele dyskusyjne, nocne warsztaty fotograficzne, imprezy i integracja do rana dla ponad 60 pozytywnie zakręconych osób z całej Polski (i nie tylko) to mieszanka wybuchowa. Wróciliśmy naładowani blogową energią i już czekamy na kolejny raz! A sam Cieszyn to świetne miasto, zajrzyjcie tam, jak będziecie mieć okazję (albo najlepiej bez okazji). Poniżej kilka trochę mrocznych, wieczornych zdjęć ze zwiedzania miasta i Cieszyńskiego Browaru Zamkowego.

Cieszyn

20 PLN?

Cieszyn

Filmy

Najpierw Boliwia. Salar de Uyuni to niemal idealnie płaska powierzchnia wyschniętego jeziora. Po deszczu cienka warstwa wody, która się tam utrzymuje tworzy gigantyczne lustro. Piękne, prawda?

Dźwięki, dźwięki. W filmie poniżej nie ma muzyki, ani lektora, tylko dużo zwyczajnych dźwięków tworzących razem fajny efekt.

Kuala Lumpur z lotu ptaka.

I lądowanie airbusa przy bocznym wietrze. Wiedzieliście, że jedną z taktyk lądowania przy wietrze z boku jest lądowanie właśnie w taki sposób jak na filmie? Wow.

Linki

Żałuję, że nie znalazłam tej strony wcześniej: Weird U.S., czyli różne dziwne i ciekawe opowieści i miejsca w USA.

Polskie restauracje w Chicago.

Układ słoneczny pokazany z zachowaniem skali (!) – koniecznie obejrzyjcie film.

Flagi państwowe wykonane z jedzenia.

Czy w automatach na monety kupuje się tylko colę i batoniki?

50 fikcyjnych miejsc, które w rzeczywistości można odwiedzić. Nibylandia?


Udanego weekendu!