Zaczynamy dzisiaj cytatem:

Zdjęcia

A może do Kanady?

Rosyjski inżynier górnictwa w trakcie przerw w swojej pracy za kołem podbiegunowym fotografował lisy. Zrobił piękne zdjęcia, na przykład takie, jak w nagłówku tego posta, albo to:

Szwajcarski fotograf Robert Bösch w ramach współpracy z firmą Mammut zrobił serię zdjęć alpinistycznych, takich jak to:

Kamper kamperem, ale taki domek na kółkach to jest coś! Cudo!

Filmy

Krzyś Gonciarz radzi jak latać:

 

Bawi mnie to za każdym razem, jak to oglądam 😉

 

Migawki z Kambodży:

 

Półmilionowy pasażer Dreamlinera LOTu oprócz tego, że dostał prezenty od linii lotniczej został bohaterem flash moba na Lotnisku Chopina w Warszawie:

a tu wcześniejsza taśma amatorska:

 

Flash mob został przygotowany przez artystów teatru ROMA, którzy przygotowują się do wystawienia musicalu „Mamma Mia”.

Linki

Agnieszka porusza swoiste tabu, czyli seks samotnych podróżników. Polecam bardzo, bo wszyscy jesteśmy ludźmi, ale z reguły nie o wszystkim chcemy mówić.

Aleksander Doba, który w tym roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk pomiędzy najbardziej oddalonymi od siebie wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej został nominowany do prestiżowej nagrody National Geographic – Adventurer of the Year. Zwycięzcę wyłaniają internauci. Głosujmy!

Historia One Trade Center w Nowym Jorku w 22 zdjęciach.

Słówko na dzisiaj: endonim. To nazwa obiektu geograficznego w jednym z języków używanych na obszarze, w którym ten obiekt się znajduje. Mapa endonimów pokazuje państwa świata podpisane w ich własnych językach. Miłej eksploracji!

Wiecie, że w Chorwacji, w Zagrzebiu jest Muzeum Rozstań (Museum of Broken Relationships). Wow, jednak nie ma głupich pomysłów na biznes…

A jeśli już szukacie prezentów gwiazdkowych (o tym niedługo osobny post!) to może spodoba Wam się kolekcja biżuterii przedstawiająca… plany różnych miast, niestety  w większości tylko amerykańskich. Dobra wiadomość jest taka, że można zamówić zakupy do Polski. Zła, że przesyłka kosztuje 24USD niezależnie od wartości zamówienia.

10 gier na iOS [eng.] do autobusu albo pociągu.

Myślę, że mamy kolejny cel w życiu: spróbować najlepszej kanapki z każdego stanu w USA.

W ramach dalszych wycieczek, zapraszam na wyprawę do wszechświata [eng.].

Fly4Free pokazuje 19 sposób na picie kawy, mniej popularne, niesamowite miejsca w Wielkiej Brytanii, ciekawe księgarnie na świecie, i coś dla fanów sportów ekstremalnych.

Pamiętacie konkurs Tomka Michniewicza, autora „Swoją drogą” (jedna z polecanych pozycji w naszym poście książkowym)? Wyniki są fantastyczne, takie konkursy naprawdę mają sens. Ekstra!

I na koniec Leah opowiada o 40 rzeczach, których nauczyła się podczas 40 lat podróżowania [eng.].

Do następnego!