Uch, tona filmów, linków i zdjęć, w sam raz na koniec tygodnia. Jesteście na to gotowi? No to lecimy!

Zdjęcia

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby nocą miasto i niebo w mieście, jeśli nie byłoby łuny świetlnej? Thierry Cohen w swoim projekcie Darkened Cities utrwala na przemian pustynne niebo, na którym gwiazdy widać najlepiej, oraz największe światowe aglomeracje. Następnie czyści zdjęcia miast ze sztucznych źródeł światła i łączy pustynne niebo z ciemnym miastem. Efekt jest… niecodzienny.

Jeśli Wam buro i szaro to obejrzyjcie zdjęcia pięknych kolorowych domów.

Od razu robi się jakoś tak bardziej pozytywnie. (link znaleziony u poszli-pojechali.pl)

Podróże… ślimaków w zdjęciach. Autorem poniższego i tytułowego zdjęcia jest Vyacheslav Mishchenko.

I trochę fotek z lotu ptaka.

 

Filmy

A w co robicie po pracy?

 

Tu warto przyjechać: Sejneńszczyzna (co za trudna nazwa…!). Ale film sielankowy. Aż chce się jechać!

 

Julia Roberts jako Matka Natura. Natura, która nie potrzebuje ludzi. To ludzie potrzebują natury. Jest cała seria filmów, w których natura mówi sławnymi głosami.

 

Lato się skończyło, czas zacząć myśleć o nartach. Może a’la choinka bożonarodzeniowa?

 

Time-lapse’y już pokazywałam, hyper-lapse chyba też, a teraz okazało się, że jest jeszcze jedna, bardzo pracochłonna technika nagrywania takich filmów – layer-lapse. Pokrótce polega ona na tym, że czas dla obiektów pokazywanych w danym ujęciu filmu nie jest wspólny. Czyli na przykład, niektóre budynki są oświetlone światłem słonecznym, a inne oświetlają nocne latarnie. Zobaczcie sami:

Więcej o layer-lapse możecie przeczytać tutaj.

 

Niewiele jest w internecie filmów z Afryki. Tutaj kilka ujęć z Kamerunu.

 

Kto śledzi nasz fanpage na fb, ten widział, ale i tak wrzucam. Patriotka.

 

Na początku studiów spędziłam dwa tygodnie w Porto w Portugalii. Tuż przed powrotem obiecałam, że kiedyś tam wrócę. Podtrzymuję.

 

Oraz filmik z instrukcjami bezpieczeństwa na pokładzie Air New Zealand. Lata już trochę po internetach, ale nie mogłam go pominąć w InsPiMacjach 😉

Linki

Przemek ma już swoją listę destynacji na najbliższy czas: 21 najlepszych pubów na świecie.

Trwa konkurs Fly4Free i RainbowTours na prace plastyczne różnego rodzaju – jeśli czujecie zew kreatywności, to próbujcie! Do wygrania loty Dreamlinerem!

Ile języków jesteście w stanie rozpoznać ze słuchu?

Kolejne EXPO odbędzie się w 2015 w Mediolanie. Tematyka będzie się kręcić wokół jedzenia, zatem czas kupować bilety do Włoch.

Park narodowy Rocky Mountains w USA w 2015 kończy 100 lat i dodatkowe atrakcje na tę okazję to też dobry moment, żeby tam zajrzeć. Więcej a propos miast, regionów i krajów, które będą topie w 2015 opisuje Lonely Planet.

48 ciekawostek na temat Australii.

Suwalski Park Krajobrazowy został jednym z Siedmiu Nowych Cudów Polski wg National Geographic Traveler. Super!

I o alkoholu w podróży słów kilka(naście).

A na koniec zestawienie rozmieszczenia geograficznego polskich miejscowości według końcówek ich nazw! Uwielbiam takie rzeczy (czytaliście freakonomię?)! Ciekawe dlaczego w północnej Polsce jest tyle miejscowości -owo, a w południowej -ów.


Do następnego!