Zapraszam na InsPiMacje 14/2014!

ZDJĘCIA

Dzisiaj GIF pokazujący ruch lotniczy nad lotniskiem w Atlancie (największym lotnisku świata pod względem liczby obsługiwanych pasażerów) podczas burzy.

Taka tam wieża

Filmy

Jedziemy do USA, do Parku Narodowego Yosemite.

Skała, która przewija się przez większość tego filmu do Half Dome, z której słynie Yosemite. Ma prawie 2700m npm., z czego aż 1400m nad poziomem doliny. Obecnie jest dostępna dla turystów, dzięki zamontowaniu metalowych lin ułatwiających wspinanie się na ostatnich 120m (w pionie). Podobno widok na górze wart jest pokonania ponad 11km szlaku (w jedną stronę).

Linki

A może domek na drzewie?

Bardzo fajny artykuł o tym, jak być dobrym gościem i gospodarzem podczas couchsurfingu (EN).

Agnieszka odpowiada na pytanie, czy lepiej podróżować na własną rękę, czy z biurem podróży, a Magda dlaczego nie warto oszczędzać na wakacjach.

I mam dla Was jeszcze coś niecodziennego, czyli jak przetrwać urlop z teściami. My jeszcze tego nie przerabialiśmy, wszystko przed nami.

Łukasz poleca serwisy ułatwiające podróżowanie.

Tutaj piękne zdjęcia z podróży balonem nad Kapadocją.

A w podróż dookoła świata jechać należy takim… czymś.

Przydatna lista rzeczy do zabrania na każdy wyjazd i 25 najlepiej ocenianych miast wg Tripadvisor. 7 checked, 18 to go 🙂

Oraz 29 sposobów na to, aby wyciągnąć to, co najlepsze z podróży.

I na koniec coś dla podróżniczych smakoszy, czyli 27 potraw z całego świata, których trzeba spróbować.

W ramach ćwiczeń umysłowych policzyłam, ile do tej pory w swoim życiu odbyłam lotów. I wyszło mi, że 81. Trzeba dobić do setki! :]