Pamiętacie, że dzisiaj oglądamy perseidy? Oczywiście, jeśli chmury nie przeszkodzą. Zatem jeśli nie macie planów na wieczór, to gwiazdy czekają!

Zdjęcia

Dzisiaj link do aplikacji (iOS, Android, Mac, brak wersji dla Windows niestety), która idealnie wpisuje się w ideę inspiracji podróżniczych: Stuck on Earth. Tysiące pięknych zdjęć połączonych z mapami, bardzo insPiMujące!

Zdjęcie poniżej zajęło trzecie miejsce w konkursie National Geographic Photo Contest 2014. Zostało zrobione w Tragöss w Austrii. Podczas wiosennego topnienia śniegów poziom wody w jeziorze podnosi się o 10 m zalewając na kilka tygodni okoliczne ścieżki, drzewa, a nawet ławki! Podwodny raj dla płetwonurków.

Całą galerię zwycięzców możecie zobaczyć tutaj.

Filmy

jeszcze więcej szaleństwa. Całość hipnotyzuje:

Za podrzucenie linka dziękuję Tomkowi 🙂

Linki

Kolejny konkurs filmowy i fotograficzny, tym razem bohaterką ma być Wisła.

A tu trochę o Czarnej Hańczy. To Przemka rodzinne rewiry, zatem sami chętnie napisalibyśmy o tym więcej.

A na Urlopie na Etacie lista 10 książek na urlop. Część wykorzystam, niekoniecznie na urlopie.

Cudze chwalą, swojego nie znają, czyli podróże po Polsce.

Najciekawsze zdjęcia satelitarne z map Google – nr 3, 6 i 7 ekstra!

Spektakularne trasy widokowe z całego świata (niestety link już nie działa 🙁 ). Z tej listy Przemek przejechał drogę Trolli. Ja dołożyłabym jeszcze trasę GC-200 na zachodnim wybrzeżu Gran Canarii. Napędziła mi niezłego strachu, ale widoki warte były tego poświęcenia. Na przykład takie:

2012-06-13_19-37-01_02851

 

A z tego tarasu (Mirador de Balcon)….

mirador del balcon

… można spojrzeć 300 m prawie pionowo w dół. 

klif

Za kilka dni ruszamy do Puszczy Białowieskiej polować na żubry! Chociaż prawdopodobnie to komary upolują nas, ale i tak nie mogę się doczekać! A jak Wasze plany na weekend?