InsPiMacje dla Was, a ja powoli montuję film z Rodos! Przy okazji refleksja: im więcej filmów montuję (zmontowywuję?), tym więcej czasu zajmuje mi każdy kolejny. Wszystko przez to, że chciałabym, żeby były coraz lepsze, a to trwa i trwa…

Na początek małe ogłoszenie parafialne:

Nasz filmik bierze udział w konkursie LOTu Veni Vidi Movie.

Możecie nam pomóc i na niego zagłosować pod tym linkiem – wystarczy pod filmem kliknąć „Głosuję na ten film”. Głosowanie niestety wymaga konta na Facebooku, ale jeśli takie macie, to pomóżcie nam wygrać bilety lotnicze do Pekinu! Obiecujemy przywieźć relację, zdjęcia i filmy!

A tymczasem zapraszam na InsPiMacje!

Zdjęcia

Dzisiaj foto pola (poletka?) golfowego w Nowej Zelandii. Poniżej widać Queenstown. Ten jeden dołek znajduje się na szczycie góry i można dostać się tam jedynie helikopterem. Foto pochodzi stąd.

 

Filmy

Połączenie dron + GoPro + fajerwerki wydaje się wybuchowe? I takie jest! Nie odważyłabym się, ale nie muszę, bo ktoś inny już to zrobił!

Time-lapse level master z Barcelony. No to mam nad czym kombinować jeszcze…

A przy oglądaniu czegoś takiego banan na twarzy tworzy mi się samoistnie.

LInki

Pamiętacie, jak przymierzałam się do książki „Swoją drogą” Tomka Michniewicza? Zatem, przeczytałam i… kupiłam jego dwie poprzednie książki. Tomek ma bardzo fajny styl pisania i bardzo dobrze się go czyta. Zabiera swojego dawnego przyjaciela w podróż do Afryki, żonę do Arabii Saudyjskiej, a ojca do Nowego Orleanu. Książka mnie zaskoczyła, bo oprócz opisanych w niej trzech bardzo ciekawych podróży, tak naprawdę najważniejsza jest podróż wgłąb siebie. I to nie tylko wymienionych bohaterów, ale także samego autora. Nie to, żeby to była jakaś psychoanaliza, bez strachu. Naprawdę warto przeczytać. I linkuję Wam także wywiad z Tomkiem, który opiera się o książkę, ale ponadto jest wartościową refleksją na temat współczesnego świata. Polecam!

Wakacje, czy nie, warto mieć pod ręką uniwersalny poradnik o prawach pasażera. Dodatkowo, jeśli chcecie wypożyczyć samochód podczas wyjazdu i nigdy tego nie robiliście, to może się Wam przydać poradnik o wynajmowaniu auta.

Dla wielbicieli list: wraki przy plażach. I trochę off-topic: w temacie list dowolnego typu znalazłam Daily Zen List. Codziennie nowa lista! Obok pudełek, listy to mój nowy fetysz (Przemek Wam powie, jakim jestem fanem wszelkich pudełek).

Krzyś Gonciarz pokazuje, dlaczego Mazowsze daje radę.

Rezerwowanie leżaków przy basenie. Znacie? Okazuje się, że najgorsi w tym względzie są wcale nie Polacy, a… Niemcy!

A jeśli jeszcze Wam mało, to zobaczcie bajkowe zdjęcia z całego świata.

Udanego tygodnia!