Z urlopu powrócili, odpoczęli i szykują dla Was nowe materiały! Póki co, w menu u góry strony pojawiła się PiMapa, czyli mapka miejsc, w których już byliśmy (dosyć ogólna, żeby nie zaciemniać) – mamy nadzieję, że szybko będzie się rozrastać.

Wow, ledwo się obejrzałam, a tu już 10. InsPiMacje! Zaległe przez urlop, a i odkopywanie się z internetów trochę mi zajęło, ale za to dosyć obszerne. Miłego czytania!

Zdjęcia

Pozdrawiamy z Rodos. Foto-zajawka nadchodzącego posta i filmu!

inspimacje_102014_cover

 

Linki

W tym tygodniu kuzynka przypomniała mi o bardzo fajnym serwisie Rome2Rio. Jeśli nie wiecie, w jaki sposób można dostać się np. z Bydgoszczy do Hawany i ile to może kosztować ten serwis jest dla Was.

To specjalny link dla mojej szwagierki, a także wszystkich, którzy wybierają się do Paryża: 10 romantycznych rzeczy do zrobienia w Paryżu.

Ten artykuł o tworzeniu pułapek dla turystów idealnie wpasowuje się w moje wrażenia zwiedzaniu niektórych miejsc na Rodos. Niestety.

I trochę z innej (mniej podróżniczej) beczki: niezwykła winda we wrocławskim oddziale banku. Szkoda, że nie jest udostępniona publicznie, bardzo ciekawy mechanizm!

Jeśli kusi Was wyjazd w pojedynkę (chociaż niekoniecznie jesteście kobietą) to przyda się Wam garść rad dla kobiet podróżujących solo. Swoją drogą trochę nie rozumiem, dlaczego podróż solo wzbudza tyle emocji, macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Polecam także porady jak jeść zdrowo na wakacjach. W artykule znajdziecie także informacje, jakie przekąski zabrać na plażę i w długą podróż samochodem – na wakacje jak znalazł.

Trzymając się tematyki urlopowej: o ile nie macie babciofonu to polecam 3 aplikacje off-line, które przydadzą Wam się na wakacjach za granicą (i nie tylko). Swoją drogą na blog Urlop na Etacie trafiłam niedawno, podoba mi się, dodaję do RSS.

I na koniec wyprawa śladami miejsc akcji serialu Gra o Tron. Fajnie widać porównanie kadrów z serialu z prawdziwym zdjęciem danego miejsca.

 

Ufff, nazbierało się. To do następnego!